Jak odpowiednio dopasować biustonosz do konkretnej sylwetki? 0
Jak odpowiednio dopasować biustonosz do konkretnej sylwetki?

Decydując się na zakup bielizny, a w szczególności biustonosza, warto wcześniej określić swoje oczekiwania. Należy więc wybrać model, który jest dobrze dopasowany, odpowiedni do kształtu piersi, a także będzie zapewniał nam odpowiednie wsparcie.

  1. Jak wybrać odpowiedni biustonosz?
  2. Jak dokonać korekty, aby nasz biustonosz był właściwie dopasowany?
  3. W jaki sposób uregulować ramiączka stanika?

 

Jak wybrać odpowiedni biustonosz?

Zapewne każda z Pań niejednokrotnie zastanawiała się, jak sprawić, aby jej biustonosze lepiej pasowały. Jeśli więc chcemy poczuć się bardziej komfortowo, oraz atrakcyjnie, najpierw musimy ustalić, co jest nie tak z naszą bielizną. Dlatego też powinnyśmy zastanowić się, czy ramiączka się nam zsuwają z ramion? Czy też pasek stanika podwija się nam na plecach? A może nasze piersi wylewają się z miseczek, lub ich całkowicie nie wypełniają?

Po prostu ramiączka, miseczka i pasek są to podstawowe elementy każdego biustonosza, oraz obszary, w których występują problemy z jego dopasowaniem. Zastanawiając się nad zakupem odpowiedniego dla siebie modelu, warto więc poświęcić nieco czasu, aby ocenić, gdzie leży problem i wybrać model odpowiedni do swojej budowy.

Oczywiście atrakcyjny i estetyczny design również nie jest bez znaczenia, jednak nasz komfort i zdrowie, to zdecydowane priorytety, którymi warto się kierować przy zakupie.

Niekiedy, aby osiągnąć pożądany efekt, nasz biustonosz może po prostu potrzebować szybkiej i skutecznej regulacji.

Biustonosz Triumph Lovely Micro WHUM

Jak dokonać korekty, aby nasz biustonosz był właściwie dopasowany?


Jeśli już wiemy, co jest nie tak z dopasowaniem naszego stanika, to nadszedł czas na wprowadzenie pewnych poprawek, aby był on wygodny i przyjemny w noszeniu.

Kiedy więc uniesiemy ramiona do góry, tak jakbyśmy się rozciągały i pasek stanika unosi się wraz z nimi, to należy go nieco zacisnąć i odpowiednio uregulować. W tym celu musimy przesunąć go do środkowego, lub najbardziej wewnętrznego haczyka. Dzięki temu można uzyskać pewniejsze dopasowanie. Gdy już nasz stanik znajdzie się we właściwym miejscu, w następnej kolejności zajmujemy się miseczkami. Najpierw upewniamy się, że piersi są całkowicie zamknięte w miseczkach. Jeśli się z nich wylewają, to oznacza, że będziemy potrzebować większego rozmiaru miseczki. Z drugiej strony, jeśli zauważymy znaczną ilość pustego miejsca, to aby uzyskać idealne dopasowanie, musimy zmniejszyć jej rozmiar. Wreszcie, jeśli chcemy, aby środkowy panel biustonosza, czyli element między miseczkami leżał tak płasko, jak to możliwe przy mostku, to musimy się nieco postarać.  Niestety może to być trudne do osiągnięcia, jeśli mamy pełne, lub powiększone piersi. Jeżeli się to nam nie uda, to nie warto się tym przejmować. Dobry biustonosz po prostu powinien być wygodnie dopasowany, musi precyzyjnie otulać klatkę piersiową, oraz skutecznie podtrzymywać i dawać wsparcie naszym piersiom. 

W jaki sposób uregulować ramiączka stanika?

 

Regulacja ramiączek ma duży wpływ na ogólne dopasowanie biustonosza. Zbyt mocne ich zaciśnięcie może spowodować, że pasek stanika będzie podwijał się w górę pleców, podczas gdy nieodpowiednie ich zaciśnięcie sprawi, że ramiączka zaczną opadać nam z ramion. Tutaj pojawia się pytanie, jak więc znaleźć idealną równowagę? Jest na to prosty sposób. Kiedy pasek biustonosza ustawimy równolegle do podłogi, wówczas należy dopasować ramiączka do miejsca, w którym zmieścimy 2-3 palce między skórą a paskiem. Dokonując regulacji, powinnyśmy wziąć pod uwagę fakt, że to właśnie pasek zapewnia większość wsparcia biustonosza. Dlatego też paski są zaprojektowane tak, aby utrzymać miseczki we właściwym miejscu. Jeśli jednak zamierzamy wykonywać ciężkie podnoszenia, to niestety nie uzyskamy wówczas najlepszego, możliwego dopasowania. 

Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek pomoże w wyborze idealnie dopasowanego biustonosza, dzięki czemu, każda z Pań będzie mogła w pełni cieszyć się wygodą i komfortem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, oraz na zakupy w internetowym sklepie z bielizną e-bellissimo!

Polecamy!


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl